TECHNOLOGIA TOPIENA  

TECHNOLOGIA TOPIENIA: STAPIARKI VULCAN

Jesteśmy producentem urządzeń wykorzystywanych w preparatyce prób do analizy metodą fluorescencji rentgenowskiej (XRF). Technologia topienia jest jedną z metod przygotowania prób do analizy z wykorzystaniem spektrometrów fluorescencji rentgenowskiej. Stapianie jest metodą pozwalającą zwiększyć precyzję analizy dzięki homogenizacji próbki, dając topiona tabletkę o idealnej powierzchni.

STAPIARKI GAZOWE DO LABORATORIUM

Do wyposażenia laboratorium polecamy Państwu nasze stapiarki Vulcan. Są to stapiarki gazowe, wykorzystywane w laboratoriach przemysłowych, do kontroli jakości surowców, jak i wytwarzanych produktów. Oferujemy różne modele stapiarek automatycznych: dwu-, cztero- i sześcio-stacyjne. Dostępne są automatyczne stapiarki (MA) w wersji do przygotowania prób do analiz XRF, jak i do przygotowania prób do analiz ICP/AAS. Istnieje również możliwość połączenia wersji XRF i ICP (np.: dwie stacje XRF + jedna stacja ICP(21MA). Dodatkową opcja w naszych stapiarkach gazowych jest funkcja kontroli założenia foremek, od której uzależnione jest uruchomienie stapiarki. Funkcja ta przypomina o założeniu foremki platynowej i zapobiega wylaniu próbki do urządzenia.

AKCESORIA DO TOPIENIA

Do przeprowadzenia procesu topienie niezbędne są naczynia platynowe: tygle platynowe w których zachodzi proces topienia i kokile (foremki) platynowe służące do odlania szklanej perły do analizy XRF. Naczynia te wykonane są najczęściej ze stopu platyny 95% i złota 5%. Oferujemy kokile platynowe dające perły o średnicach 40mm, 32mm. Do obsługi tygli i kokil platynowych zaleca się używanie specjalnych szczypiec z końcówkami platynowymi - które również znajdziecie Państwo w ofercie.

TOPNIKI XRF I DODATKI

Do przygotowania szklanej perły XRF niezbędne jest odpowiednie przygotowanie próbki materiału i użycie topnika. Najbardziej popularną procedura jest wyprażenie próbki i połączenie z topnikiem – najczęściej czteroboranem litu lub mieszanką czteroboranu litu z metaboranem litu. Dostępne są mieszanki topników w różnych proporcjach, również z dodatkami zmniejszającymi napięcie powierzchniowe próbki (LiBr; LiI) Niektóre próbki wymagają zastosowania różnych dodatków do topienia XRF. W naszej ofercie znajdą Państwo: utleniacze do żelazostopów, żużli; itp., oraz środki zmniejszające napięcie powierzchniowe próbki (eliminujące pękanie próbki).

Mają Państwo pytania/wątpliwości związane z przygotowaniem topionych tabletek we własnym laboratorium? Serdecznie zapraszamy do kontaktu, a dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć na Państwa pytania.

POBIERZ KATALOG

Tutaj znajdziesz katalog produktów PD Instruments w wersji elektronicznej.

Możesz go pobrać na swój komputer w formacie PDF.