ANALIZA CIECZY  

Analiza cieczy metodą XRF

Metoda fluorescencji rentgenowskiej (w skrócie XRF) jest znakomitą opcją analizy składu chemicznego cieczy. Technologia XRF pozwala nam na wykrycie pierwiastków w paliwach, olejach, benzynach, a nawet smarach. Posiadając spektrometry XRF w swoim laboratoriach, mają Państwo między innymi sprzęt do analizy cieczy. Aby wykorzystać możliwości spektrometru XRF i wykonać analizę cieczy metodą XRF wystarczy zaopatrzyć się w akcesoria do badań próbek ciekłych.

Akcesoria do pomiarów XRF (Akcesoria XRF)

W naszej ofercie znajdą Państwo wszelkie przyrządy do analizy cieczy metodą fluorescencji rentgenowskiej. Wystarczy zaopatrzyć się w kubeczki i folie, aby wykonać analizę cieczy. Wykorzystując takie same kubeczki i folie można również wykonać analizę tzw. luźnych proszków.

Kubeczki do analizy cieczy i luźnych proszków

Kubeczki do analizy cieczy i luźnych proszków składają się najczęściej z dwóch pierścieni (zewnętrznego i wewnętrznego) oraz pokrywki. Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu kubeczki dostosowane do wszystkich dostępnych na rynku spektrometrów XRF. Kubeczki mają różne średnice – dostosowane do pierścieni/kuwet pomiarowych w XRF’ie oraz maski kolimatora. Również wysokość i objętość kubeczków może być różna.

Folia do analizy cieczy metodą XRF

Bez odpowiedniej folii nie można wykonać analizy cieczy i próbki w postaci luźnego proszku z wykorzystaniem spektrometru XRF. Na dnie kubeczka umieszcza się cieniutką folię, przez którą następuje analiza XRF. Na rynku dostępne są folie o różnej grubości: od 1,5µm do 12 µm oraz w różnym kształcie: kółka, kwadraty, rolki. Materiał z jakiego są one wykonane to: folia mylar, folia polipropylen, folia kapton, folia polietylenowa, czyli materiały „niewidoczne” dla analizy XRF. Należy pamiętać, że rodzaj folii powinien być dobrany do cieczy/proszku jaką chcemy analizować. Szukają Państwo najlepszego rozwiązania XRF w preparatyce?

Zapraszamy do kontaktu.

POBIERZ KATALOG

Tutaj znajdziesz katalog produktów PD Instruments w wersji elektronicznej.

Możesz go pobrać na swój komputer w formacie PDF.