TECHNOLOGIA PRASOWANIA - Prasy hydrauliczne do laboratorium

TECHNOLOGIA PRASOWANIA: PRASY HERCULES

Jesteśmy producentem urządzeń wykorzystywanych w preparatyce prób do analizy metodą fluorescencji rentgenowskiej (XRF).

Technologia prasowania jest jedną z metod przygotowania prób do analizy z wykorzystaniem spektrometrów fluorescencji rentgenowskiej. Jest to szybka i dająca dobre rezultaty metoda preparatyki prób proszkowych do analizy XRF. Aby taka analiza była możliwa, potrzebny jest sprzęt laboratoryjny w postaci pras laboratoryjnych.

Prasy hydrauliczne do laboratorium

Polecamy Państwu jako wyposażenie laboratorium nasze prasy HERCULES. Są to prasy hydrauliczne, które świetnie sprawdzają się zarówno w laboratoriach przemysłowych, do kontroli jakości surowców i wytwarzanych produktów oraz do badań naukowych. Oferujemy prasy typu benchtop: manualne o sile nacisku do 25 ton oraz automatyczne o sile nacisku do 25 i 40 ton. Dodatkowo w prasach automatycznych HERCULES jest możliwość ustawienia długości czasu prasowania próbki. Dzięki dużej sile nacisku i łatwej obsłudze nasze prasy wykorzystywane są do badań jakości i do badań technologicznych różnych prób materiałowych.

Akcesoria do prasowania prób proszkowych

Podstawą dobrej analizy jest odpowiednio przygotowany materiał. Próbka jako sprasowana pastylka powinna być stabilna. W tym celu można sproszkowaną próbkę zmieszać z lepiszczem, np. celulozą lub woskiem. Niektóre próbki same w sobie są klejące i w ich przypadku wystarczy zastosować foremki aluminiowe lub pierścienie, dla lepszej stabilizacji brzegów próbki. Niewątpliwą zaletą naszych pras laboratoryjnych jest możliwość stosowania matryc o różnej średnicy – powstające pastylki mogą mieć średnicę 40mm, 32mm, 20mm, 15mm.

Matryce do prasowania

Jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa matrycę o dowolnej średnicy. W naszych matrycach (tabletarkach) można stosować kapsle aluminiowe (o prostych lub skośnych ściankach) oraz posiadamy matryce odpowiednie do zastosowania stalowych pierścieni. W naszej ofercie dostępne są również folie do prasowania o średnicy 32 mm i 40 mm. Folie te zabezpieczają próbkę przed ewentualnym zanieczyszczeniem pochodzącym od matrycy lub wcześniej sprasowanego materiału. Mają Państwo pytania/wątpliwości z zastosowaniem prasowanych tabletek we własnym laboratorium? Serdecznie zapraszamy do kontaktu, a dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć na Państwa pytania.

POBIERZ KATALOG

Tutaj znajdziesz katalog produktów PD Instruments w wersji elektronicznej.

Możesz go pobrać na swój komputer w formacie PDF.