STAPIARKI  

Stapiarka gazowa Vulcan

Przedstawiamy Państwu maszynę do przygotowania próbek xrf: automatyczną stapiarkę gazową Vulcan (MA). Stapiarki znajdują zastosowanie w różnorodnych aplikacjach przemysłowych: cementach, piaskach, żelazostopach oraz innych surowcach.

Wersje automatyczne tych zaawansowanych urządzeń wyposażone są w intuicyjne wyświetlacze dotykowe ułatwiające obsługę, oraz mikroprocesorowe sterowanie procesem. Użytkownicy maja możliwość automatycznego zapisywania 10 programów z różnymi parametrami procesu topienia co zapewnia spójność i powtarzalność przygotowania próbek. Poprzez wyświetlacz sterujemy całym procesem topienia, gdzie ustawiamy wymagane parametry topienia jak i mamy możliwość wyboru stacji na której chcemy topić dana próbkę. Z panelu wyświetlacza mamy możliwość zeskanowania kodów QR do krótkiego filmiku instruktażowego z obsługi stapiarki oraz do strony internetowej. Dodatkową korzyścią jest wbudowane przyłącze internetowe (Industry 4.0 ready), które umożliwia zdalny dostęp i połączenie on line ze stapiarką.

Rodzaje stapiarek gazowych Vulcan

Oferujemy różne modele stapiarek: dwu-, cztero- i sześcio-stacyjne. Dostępne są automatyczne stapiarki (MA) w wersji do przygotowania prób do analiz XRF, jak i do przygotowania prób do analiz ICP/AAS. Istnieje również możliwość połączenia wersji stapiarki XRF i stapiarki ICP/AAS (np.: dwie stacje XRF + jedna stacja ICP(21MA).

Dodatkowe opcje stpiarki laboratoryjnej

Dodatkowymi opcjami w naszych stapiarkach gazowych są funkcje kontroli założenia foremek i przykrycia tygli. Funkcja kontroli foremek identyfikuje prawidłowo założone foremki platynowe, co zapobiega wylaniu stopionej próbki do urządzenia. Jeśli czujnik nie wykrywa foremki system blokuje się i uniemożliwia uruchomienie stapiarki gazowej. Na życzenie klienta możemy wyprodukować stapiarkę gazową z funkcją przykrycia tygli, co sprawdza się gdy wymagana jest wyższa temperatura w tyglu.